O nás

Tým společnosti ARFIN s.r.o. získal více jak 15leté zkušenosti v oboru poskytování provozního financování na bázi odkupu pohledávek – factoringu.

Od roku 2002 jsme působili v HP Finance, s.r.o. dceřiné společnosti HOPI s.r.o. Od června 2008 do srpna 2012 jsme jako Coface Czech Factoring s.r.o. byli součástí francouzské skupiny COFACE, která je druhou největší pojišťovnou pohledávek z obchodního styku na světě. V tomto období jsme také byli nejrychleji rostoucí factoringovou společností na českém a slovenském trhu.

Factoringové financování jsme poskytovali v České a Slovenské republice a Maďarsku a to jak pro lokální tak i mezinárodní klientelu. Factoringová řešení jsme připravovali pro lokální pobočky např. Tetrapak, Scholz, Hayez Lemmerz, Wienerberger, Wheelabrator Allevard, Anvis, FAGOR.

V listopadu roku 2011 se akcionáři rozhodli ukončit činnost COFACE factoringu na celém světě. Získané know-how a většina týmu bývalé společnosti Coface Czech Factoring je nyní základem společnosti ARFIN s.r.o., t.j. provozovatele domény www.factoring.eu.

I nadále se zaměřujeme na komplexní služby v oblasti pohledávek, které poskytujeme vlastními silami nebo ve spolupráci s osvědčenými partnery – vždy specialisty v daném oboru.

Přirozeně naší doménou je poradenství a zprostředkování v oblasti factoringového financování. Vedle komplexního pokrytí lokálního trhu cíleně rozvíjíme i síť mezinárodních kontaktů.

Druhou oblastí navazující na know-how získané v COFACE factoringu jsou specializované služby v oblasti risku. Jde o sledování a hodnocení kredibility obchodních partnerů - osvědčené nástroje pro prevenci vzniku nedobytných pohledávek. Tyto jsme úspěšně používali při péči o 1 mld. Kč factoringového financování klientů z různých odvětví průmyslu, služeb i obchodu.

Odborná kvalifikace, znalost specifik různých odvětví, dlouholetá a mezinárodní zkušenost v oboru tvoří základ naší práce a umožňuje nám poskytovat vysoce kvalitní služby.

Od roku 2014 jsme součástí skupiny A.U. Group, největšího makléře na pojišťování a financování pohledávek na světě.