Hromadný factoring

Standardní regresní či bezregresní factoringové financování je koncipováno jako financování významných odběratelů daného dodavatele – klienta factoringové společnosti. Dle Paretova principu se přitom předpokládá, že 80 % obratu tvoří 20 % odběratelů. Ve většině případů je tedy dostatečné financovat 20 % těch stěžejních odběratelů k tomu, aby klient factoringové společnosti načerpal dostatečné množství provozních prostředků.

Existují ale společnosti, které většinu svého obratu realizují s mnoha desítkami až stovkami odběratelů, z nichž nelze vybrat skupinu relativně velkých, vhodných pro "klasický" factoring. Jde zejména o velkoobchody, dodavatele služeb a jiné společnosti s rozdrobenou klientelou, které je však rovněž dodáváno "na fakturu" a tedy na splatnost.

Pamatujeme i na tyto případy a umíme zrealizovat factoringové financování ve zjednodušeném režimu, které je vhodné i pro velké množství menších odběratelů.

Získáte tak provozní prostředky z obvykle nevyužívaných zdrojů, tedy z pohledávek za drobnými odběrateli.

Tato forma financování je možná pouze jako regresní factoring.

Pro urychlené jednání vyplňte a na e-mail factoring@factoring.eu zašlete vstupní dotazník nebo nás ještě dnes kontaktujte!