Faktoring zrychlí vaše cash flow

Post date: 19.4.2017 7:10:30

Věděli jste, že své krátkodobé pohledávky můžete pohodlně odprodat? Zbavit se tak rizika jejich neuhrazení, zrychlit tok finanční prostředků ve své firmě nebo nabídnout odběratelům delší dobu splatnosti? Proces, který odpoví na vaše otázky, se nazývá faktoring. V mnoha ohledech se jedná o velmi efektivní způsob pro zajištění chybějících prostředků při podnikání.

Faktoring - odkup krátkodobých pohledávek

Jak probíhá faktoring v praxi? Nejprve postoupíte své stávající pohledávky faktoringové společnosti. V její roli může být například i banka. Ta se místo vás stává novým obchodním partnerem pro vaše odběratele. Vám obvykle ihned vyplatí zálohu za postoupené faktury. Výše zálohy činí přibližně 80 % - může to však být i více, dle konkrétního partnera. Zálohy se často vyplácejí již v den postoupení pohledávky. Na úhradu faktury tak nečekáte až do konce její splatnosti.

Jakmile odběratel uhradí svou fakturu, obdržíte od faktoringové společnosti zbývající část finančních prostředků. Kolik peněz vám je skutečně vyplaceno, to už záleží na kvalitě pohledávky a na souvisejících rizicích. O této skutečnosti se informujte u konkrétního poskytovatele.

Faktoring má v praxi tři základní funkce. Riziko nesplacení pohledávky přejímá faktoringová společnost. Faktoring je nástrojem rychlého financování podnikání. Kromě samotné pohledávky přechází na faktoringovou společnost také veškerá správa kolem faktur a vy si tak snížíte administrativní náklady.

Zbavte se svých pohledávek ještě dnes

Potřebujete rychle získat volné prostředky, ale do konce splatnosti vašich faktur zbývá ještě několik dní? Využijte našich služeb, kde své pohledávky můžete úspěšně vyřešit již během jediného dne. Kromě faktoringu na tuzemském trhu zde můžete využít také mezinárodní faktoring nebo služby jako hodnocení rizik, inkaso pohledávek či provozní financování. Dostane se vám u nás užitečných rad i odborné pomoci.